Шлях додому: що можна ввозити в Україну та у яких розмірах? Відповіді на хвилюючі питання
Ввіз речей в Україну із ЄС і до 24 лютого був важкою справою. Українці, які постійно подорожували все одно інколи переглядали правила та норми перетину кордону. Якщо ж будуть заборонені речі чи перевищено допустимий об’єм, то митники змусять викидати зайве чи розмитните те, що не проходить по нормі.
У цьому матеріалі ми зібрали для вас відповіді на основні питання по ввезенню речей в Україну у період воєнного положення.
Документи
Багато вимушених переселенців виїжджали з простроченими документами або взагалі без них. «Сусіди» радо нас приймали та закривали очі на відсутність паспортів. Але як зараз повертатись? Чи впустять в Україну без документів або з простроченими?
Державна прикордонна служба пояснила, що за наявності документального підтвердження громадянства проблем на кордоні не буде. Це може бути як копія, так і фото у телефоні. Фізичний документ із простроченим терміном дії також підходить.
Якщо немає жодного документу, то також пропустять. Але доведеться деякий час провести із працівниками митниці, аби знайти копії ваших документів та ідентифікувати вашу особистість.
При перетині кордону із дітьми без документів ситуація складніше. По прибуттю у безпечне місце ви мали звернутись до консульства чи посольства України. Там дитину ставлять на облік та видають документи для законного перебування із вами. Тому хоч якийсь документ, але має бути на дитину. Якщо ви його не зробити, то прикордонники будуть звертатись до всіх органів, аби знайти хоч якісь підтвердження особи.
Бензин
Через брак пального багато водіїв бажать ввезти з собою декілька каністр. Але скільки допустимо і чи можна взагалі ввозити паливо?
На жаль, перетинати кордон України із бензином у каністрах заборонено. Допустимо перевозите лише бензин у баку. Ви можете заповнити хоч до повного, але брати додаткові каністри заборонено.
Тютюнові вироби та алкоголь
Громадянам, яким виповнилось 18 років, можна ввезти тютюнові вироби й алкогольні напої на митну територію України в багажі або ручній поклажі. Аби не довелось їх письмово декларувати, дотримуйтесь норми: 50 сигар/200 сигарет/250 г тютюну, загальною вагою, що не перевищує 250 грамм; 5 л пива, 2 л вина, 1 л міцних (із вмістом спирту більш, ніж 22%) алкогольних напоїв.
Продукти
Дозволяється ввозити харчові продукти для власного споживання на суму, що не перевищує 200 євро на одну особу в таких об`ємах: в упаковці виробника – не більше, ніж одна упаковка загальною масою до 2 кг кожного найменування на одну особу; без упаковки – в кількості, що не перевищує вагу 2 кг кожного найменування на одну особу; без упаковки – неподільного продукту, готового до вживання, в кількості не більше, ніж по одному найменуванню на одну людину.
Домашні тварини
Державна служба України з безпеки харчових продуктів та захисту споживачів зазначила: «Для того, щоб з-за кордону повернутись в Україну вам потрібен паспорт європейського зразка або сертифікат про стан здоров’я вихованця. При цьому тварина має бути вакцинованою від сказу і бути чіпованою.
Якщо тварина виїжджала з господарем за кордон без щеплень і без оформлених документів, то перед поверненням додому потрібно вакцинувати та чіпувати вихованця, отримавши оформлені в країнах-членах ЄС відповідні документи».
Гроші
Дозволяється перевозити готівку і банківські метали без письмового декларування в сумі/вартістю, що не перевищує в еквіваленті 10 тис. євро.
Також нагадуємо, що для швидкого перетину кордону у вас має бути дійсна автоцивілка. За 4 місяці у багатьох українців завершилась дія ОСЦПВ і на кордоні вам можуть виписати штраф або не пропустять до країни. Тому радимо перевірити документи. Це можна зробити через Дію або через сайт МТСБУ.
При недійсному полісі, скористайтесь сервісом онлайн страхування Green Travel та оформіть нову автоцивілку за 5 хвилин.
Ви можете замовити поліс через сайт – https://greentravel.ua/ua/calc/osago/ або через чат-бот у телеграм – https://t.me/GreenTravel_insurance_bot.
Де б ви зараз не знаходились, у Польщі, Чехії, Німеччині чи вже на українському кордоні, усюди можна зробити оформлення. За 3 хвилини заповнюєте дані, оплачуєте за допомогою української картки через сервіс LiqPay та через 2 хвилини отримуєте електронний поліс на email. Прикордонник навіть не здогадається, що ще 5 хвилин тому у вас не було автоцивілки.
Будьте уважні при перетині кордону, перевірте ваші речі, документи та ми чекаємо вас вдома.
Ми обов’язково переможемо та зробимо це разом.
Слава Україні.