Перший раз: 6 корисних порад для першого перетину кордону - Green Travel Україна

Коли робиш щось вперше, то дуже переймаєшся. Не зрозуміло, як все буде виглядати, що питатимуть та як себе вести. Друзі можливо й ділились своїми історіями, проте у кожного свій шлях і він неповторний.

У цій статті ми розповіли про 6 основних моментів, які варто знати при першому перетині кордону. Це зробить вашу поїздку спокійною.

Підготовка автомобіля

Якщо у вас є можливість, то завітайте до СТО. Також перевірте наявність аптечки та вогнегасника. На митниці це перевіряють і можуть трохи затримати вас, якщо їх не буде.

Додаткові рекомендації:

  • Візьміть з собою світловідбиваючий жилет, аварійний знак, запасні лампочки ближнього світла.
  • На транспортному засобі має бути розпізнавальний знак України.
  • Лобове скло БЕЗ тонування (виняток – якщо це заводська опція автомобіля).
  • Не повинно бути сильних пошкоджень лобового скла.
  • Каністру з бензином НЕ можна перевозити (заправтесь заздалегідь).

Краще точно знати, що з транспортом все нормально, що є всі необхідні речі і спокійно їхати, аніж перейматись «а чи все буде нормально?» 

Речі

Складайте необхідні речі обережно, але так, аби прикордонники могли дістатись до різних куточків. Навіть в умовах воєнного стану їхнє завдання залишається незмінним – перевірка автівок та речей. Тому зробіть все, аби ця процедура пройшла максимально швидко та безболісно.

Документи

Для перетину кордону у вас, як у водія, має бути – техпаспорт на авто, водійське посвідчення та страховий поліс «Зелена карта». З 28 лютого можна перетинати кордон без зеленої карти. Національний банк України, Міністерство іноземний справ України та Міністерство державних органів Польщі, Словаччини, Молдови та Угорщини скасували цей пункт.

Спочатку на кордоні було багато страхових компаній, які оформлювали українцям автоцивілку на 1-2 місяці. Але у цьому є великий мінус – ви можете переміщуватись лише по тій країни, яка надала вас цей поліс. Тобто ви не можете просто їхати у іншу країну. Треба там оформлювати нове страхування.

А зелена карта дає можливість вільно їздити по усій Європі. Тому вам вигідно перед виїздом за кордон оформити зелену карту та їхати у будь-якому напрямку. Через онлайн-сервіс Green Travel ви самостійно оформлюєте поліс за 3 хвилини та через 2 хвилини готовий офіційний документ у вас на пошті. Ви можете його оформити навіть поки стоїте на митниці. Прикордонники і з нашого боку, і з боку ЄС приймають електронні поліси, тому у вас не виникне проблем.

Гроші

Митники обов’язково у вас спитають про наявність готівки та суми. Це не просто так. Якщо у вас буде більше 10 000$, то вони попросять задекларувати їх. 

Домашні тварини

Краще перед перетином кордону перевірити правила в’їзду у країну, до якої прямуєте. Зараз можна ввозити тварин без документів, чіпів та вакцин. Проте деякі країни, наприклад, Польща, зараз просить господарів заповнити заяву. А потім ви маєте поїхати до ветеринара, який проведе огляд:

  1. ідентифікує тварину (чіпування в разі його відсутності);
  2. вакцинує проти сказу (якщо не має щеплення у тварини);
  3. дослідить для визначення титру антитіл до збудника сказу.

Затори на кордоні

Аби швидко та спокійно перетнути кордон радимо регулярно перевіряти завантаженість пунктів пропуску. Ми у телеграм-каналі періодично публікуємо такі новини, проте радимо перевірити інформацію у день виїзду. Це можна зробити у таблиці «Моніторинг черг на кордоні України» або на інтерактивній мапі від Державної прикордонної служби.

Завдяки цим порадам ви вже знаєте, що перетин кордон може бути легким, швидким та спокійним. Читайте блог Green Travel та бережіть себе. Ми завжди даємо цінні та практичні поради.

Схожі статті

Купівля авто біженцями в Чехії – нюанси реєстрації та страховки
27.03.2024
Штрафы в Украине: за что придется больше всего заплатить?
24.10.2022
Наклейки на авто, на заднее стекло, в подарок
30.08.2021
Как рассчитывается стоимость полиса автострахования
31.08.2021
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів