Кому не потрібна Автоцивілка в Україні
ОСЦПВ – саме без нього жоден водій в Україні не може сісти за кермо. Однак не всі знають, що є категорії людей, яким не потрібна автоцивілка. У цій статті ви дізнаєтеся, який штраф, якщо їздити без поліса, кому він не загрожує, і хто буде відшкодовувати збитки в разі аварії.
Штрафні санкції за їзду без автоцивілки
Забули купити або продовжити ОСЦПВ? Очікуйте штраф у розмірі 425 грн і це якщо ви встигнете його сплатити протягом 15 днів, потім розмір штрафних санкцій зростає вдвічі. Треба врахувати, що поліс необхідно оформити навіть ще до реєстрації щойно купленого авто, яка може проходити навіть в іншому місті.
Багато хто вважає, що 425 грн, котрі, можливо, ніколи і не доведеться платити, не така велика сума. Тоді врахуйте, що якщо станеться ДТП з вашої вини всі фінансові витрати на ремонт автомобіля потерпілого, судовий розгляд треба буде сплачувати самому.
Хто звільнений від оформлення ОСЦПВ?
Варто зазначити, що держава передбачила особливі умови для людей пільгових категорій. Так п. 13.1 закону №1961-IV, який регламентує обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності, певна категорія власників ТЗ, які особисто керують своїм авто, не можуть бути притягнуті за відсутність автоцивілки.
До них належать:
- інваліди першої групи та ті, хто їх перевозить;
- учасники бойових дій;
- особи, які мають інвалідність, що настала внаслідок воєнних дій;
- постраждалі учасники Революції гідності.
Кому передбачається дешева автоцивілка?
Також згідно з цим же законом (№1961-IV) є категорія осіб, яка може розраховувати на 50% знижку під час купівлі ОСЦПВ:
- пенсіонери;
- інваліди другої групи;
- постраждалі внаслідок катастрофи на ЧАЕС (першої або другої категорії);
- учасники бойових дій.
Щоб скористатися можливістю купівлі дешевої автоцивілки, потрібно особисто керувати автомобілем, двигун якого має бути не більше 2500 см3. Під час їзди всім особам пільгових категорій потрібно собою мати документ, що підтверджує відношення до пільги.
Хто оплачує збитки, якщо винуватець ДТП без автоцивілки
Звісно, звичайний водій без ОСЦПВ повинен буде сам компенсувати всі збитки. Якщо справа стосується відсутності автоцивілки на законній підставі, збитки компенсуватиме саме МТСБУ.
Висновок
Кожен водій зобов’язаний мати поліс автоцивільної відповідальності, без його наявності він ризикує не тільки отримати штраф, а й сильними фінансовими витратами, якщо станеться ДТП. Однак якщо ви належите до описаних пільгових категорій можна не купувати автоцивілку або розраховувати на 50% знижку.