Як українцю купити страховку на авто в Німеччині
Виїхали до Німеччини на автомобілі? Тоді вам потрібно знати, що будь-який транспортний засіб, оснащений мотором, має бути застрахований в обов’язковому порядку. Це регламентується законом, а порушники суворо караються аж до тюремного терміну на 6 місяців. Хочете уникнути неприємностей? Тоді важлива інформація, зібрана Green Travel вам точно знадобиться.
Які види страхування є в Німеччині
Як і в Україні автострахування в цій країні ділиться на 3 різновиди:
- Kfz-Versicherung – вид страхування, без якого не може обійтися жоден водій, за своїми характеристиками й покриттям схожий на наше ОСЦПВ.
- Vollkasko – повний аналог звичного для багатьох КАСКО, послуга орієнтована на відшкодування збитків власнику машини.
- Teilkasko – частковий варіант власної страховки, покриває такі ризики, як пожежа, розбите скло, наслідки стихійних лих.
Перший тип, як його ще називають autoversicherung, – обов’язковий абсолютно для всіх, інші обирають на розсуд.
Чи складно застрахувати машину в Німеччині?
Німецький страховий ринок вважається провідним у Європі, тут зосереджено близько 90 компаній, які із задоволенням нададуть необхідні послуги. Звернутися можна у контору та скористатися сервісом, аналогічним Green Travel. Тож якщо у вас немає проблем із мовним бар’єром, фінансами, оформлення потрібного документа не має зайняти багато часу.
Так, загалом складнощі можуть полягати тільки в незнанні мови та грошовому питанні. Для страховки необхідно точно вибирати параметри, котрі будуть характеризувати вас, не кажучи про заповнення деяких граф. Фінансова спроможність також важлива, адже часом, залежно від автомобіля, водійського досвіду, щорічний страховий внесок може обійтися до 1000 євро і більше.
Чи потрібна німецька страховка, якщо є Зелена Карта?
Здебільшого страхування Kfz-Versicherung орієнтоване на водіїв, які проживають у країні, але може бути й оформленим для тих, хто приїхав без грін кард. Якщо вас цікавить питання, чи потрібно купувати автоцивілку в Німеччині, якщо є зелена карта – в цьому необхідності немає, оскільки за сферою можливостей обидві страховки покривають одні й ті самі страхові випадки. Деякі водії, виїжджаючи за кордон, купують поліс зелена картка на короткий термін, а якщо затримуються в країні, то по його закінченню оформляють Kfz-Versicherung, проте в цьому немає необхідності. Український документ завжди можна продовжити віддалено, онлайн, та витрачаючи стільки грошей, скільки забере оформлення німецького поліса, не хвилюючись, що щось заповните із помилками.
Страхові бонуси та штрафи
Цікаво, що при оформленні страховки в Німеччині можна розраховувати на знижки, які іноді досягають 35%, а в деяких рідкісних випадках до 80% від вартості річного внеску. Вони стосуються тих водіїв, які за рік та більше часу не потребували грошового відшкодування, обходилися без отримання штрафів, тобто за зразкову поведінку на дорозі. Якщо ви тільки переїхали в країну, проте все одно хочете розраховувати на бонус, рекомендуємо зробити запит до свого колишнього страхувальника в Україні для підтвердження «білої» історії.
Новачки в Німеччині можуть отримувати штрафи від страхової компанії, а також на свій жаль дізнатися про збільшення коефіцієнта, за яким розраховується страховка. Здебільшого це стосується молодих і малодосвідчених водіїв, а також тих, хто має порушення, котрі стосуються водіння, і тих, кому вже було потрібне відшкодування.