Платні дороги в Норвегії - Green Travel Украина

Норвегія посідає перше місце за якістю та рівнем життя, розвитком, навчанням, можливостями, фінансовою самодостатністю та чистою екологією. То чому б не вирушити в країну, де все добре, щоб хоч трохи наповнитися тутешньою позитивною енергією? Для тих, хто подорожує на авто, Green Travel підготував важливу інформацію, яка допоможе дізнатися, чи є платні дороги в Норвегії, як ними користуватися, скільки це коштує і чи можна не платити.

Як оплачувати платні дороги в Норвегії?

У країні розвинена автоматична система контролю над автомагістралями і дорогами, віньєтка не використовується. Причому на відміну від інших держав тут також доведеться доплачувати, якщо хочете заїхати в центральні частини міст. Оплатити платні дороги в Норвегії можна на пропускному пункті з позначкою «Manuell», «Mynt/Coin». Роблять це здебільшого банківською картою, але є автомати, що приймають готівку та навіть монети, проте в національній валюті. 

Якщо збираєтеся довше затриматися в країні зручніше буде скористатися системами AutoPASS або Visitors Payment. Для цього з оператором послуг укладається договір потрібно буде просто пройти реєстрацію на сайті, а потім встановити в машині зчитувальний пристрій. Так оплата списуватиметься автоматично з прив’язаної картки або окремого депозитного рахунку, який необхідно буде для початку поповнити приблизно на 18-20 євро.

Які ціни на платні дороги в Норвегії?

Вартість автодоріг залежить від різних чинників – місцевості, тривалості шляху, категорії транспорту. Роль може відігравати час дня (у пікові години – дорожче), тип машини (на дизелі, бензині або електрокари). Приблизні ціни на платні дороги в Норвегії, орієнтовані на легкові машини з видом палива дизель/бензин такі:

  • Осло – Ставангер (551 км) – 214/240 kr;
  • Осло – Берген (463 км) – 447/464 kr;
  • Осло – Тронхейм (491 км) – 359/369 kr.

Вартість в’їзду до столиці також різна. Для електромобілів усього 17 kr у звичайний час та 31 kr – піковий. Для легкових авто на бензині 72-86 kr, на дизелі – 62-72 kr.

Також до оплати підлягає в’їзд у центр інших міст, таких як Аскьой, Берген, Крістіансанн, Фьорде, Есдал, Хаугаланд. Для мотоциклів подорож буде безплатною, а легковиків у звичайний й завантажений час – приблизно від 1,1 до 5,6 €.

Більш детально про тарифи можна дізнатися на сайті vegvesen.no/trafikk.

Чи потрібно оплачувати платні дороги в Норвегії українцям?

У країні продумані однакові правила для всіх, тому для українців використання певних ділянок також буде платним. Загалом, за бажання багато чого можна об’їхати чи заощадити, якщо їздити на найбільш екологічному транспорті.

Які передбачені штрафи в Норвегії за безоплатний проїзд 

Не варто забувати про автомагістралі – на них встановлено 240 пунктів для оплати, вони ж контролюють рух. Оснащені зчитувальними пристроями, датчиками, камерами вони завжди знають, хто платив. Також поліція або прикордонна служба може проявити інтерес до сплати за користування магістралями.

Штрафи за проїзд без віньєтки в Норвегії відсутні через те, що обрано іншу систему платежів. А ось за проїзд без оплати автостради може загрожувати штрафними санкціями у 300 kr. Водії вантажівок повинні бути в обов’язковому порядку зареєстрованими та встановити в авто зчитувальний пристрій. Без нього та оформлення договору штраф – до 8000 kr.

Як видно Норвегія – розвинена країна з сучасною системою оплати доріг й досить терпимими цінами, особливо якщо врахувати рівень доходу населення. Вирушаючи в поїздку врахуйте, дорогою до Скандинавії потрібно перетнути не одну державу, тому краще заздалегідь придбати Зелену карту і дізнатися про платні дороги тих країн, які будете проїжджати.

Схожі статті

Как быстро оформить ДТП с помощью европротокола
1.12.2020
электронная виза
1.12.2020
Штрафы в Украине: за что придется больше всего заплатить?
24.10.2022
Як оформити страховку у Польщі, Німеччині, Чехії?
6.06.2022
Чат-бот Greentravel - страхование в смартфоне
Первый в Украине чат-бот для покупки, продления и хранения страховых полисов